Djeco Threading – Cute animals askartelu
Djeco Threading – Cute animals askartelusetti, jonka avulla rakennetaan suloisia eläimiä. Pujottele puuhelmiä ja pahvisia osia piippurasseihin ja kokoa niistä erilaisia eläimiä. Hauska askartelu kehittää samalla lapsen hienomotoriikkaa ja koordinaatiota.
Paketissa on kaikki tarvittava:
3 kartonkilevyä, joissa valmiiksi stanssattuja osia
15 piippurassia
38 puuhelmeä
1 kuvitettu ohjekirja
Valmistaja Djeco
Tuotenumero: DJ00084
Djeco on vuonna 1954 perustettu ranskalainen leluyritys. Yritys on erikoistunut puisiiin leikkeihin ja peleihin: sen valikoimaan kuuluvat muun muassa värikkäät puupalapelit, lautapelit, muistipelit ja korttipelit sekä vauvoille suunnatut mobilet ja puulelut. Djeco tunnetaan erityisesti tuotteidensa omaperäisestä, taiteellisesta ilmeestä ja korkeasta laadusta Lisäksi Djeco tarjoaa luovia askartelu- ja taidepaketteja, jotka kehittävät lapsen kädentaitoja ja mielikuvitusta.
Yrityksen suunnittelufilosofia korostaa luovuutta ja iloa leikkimisessä, ja useat Djecon pelit ovat saaneet kansainvälistä tunnustusta. Djeco-leluja pidetään kestävinä ja kehittävinä, ja ne on suunnattu eri-ikäisille lapsille vauvoista kouluikäisiin. Turvallisuus ja opetusarvo ovat tuotteissa keskiössä, mutta tärkeintä on leikillisyys ja lapsen luovuus. Djeco tarjoaa värikkäitä ja inspiroivia leluja sekä pelejä, jotka tukevat lapsen oppimista ja mielikuvitusta tyylikkään muotoilun keinoin.


















